منیزیم از مواد معدنی بسیار پرکاربردی است که دارای رنگ سفید بوده و در جذب رطوبت موجود در هوا نیز نقش دارد. همچنین این ماده در برابر حرارت و دمای بسیار زیاد، پایداری فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی را از خود نشان می دهد. اکنون با شکل توسعه یافته تری از این ماده مانند نانو ذرات اکسید منیزیم می توان روبرو شد که دارای خواص بی نظیر و موارد استفاده فراوان بوده و به راحتی قابل خریداری است.

خرید انواع نانو ذرات اکسید منیزیم

تعیین بهترین روش سنتز نانو اکسید منیزیم

تعیین بهترین روش سنتز نانو اکسید منیزیم

فناوری نانو که در عصر کنونی بر حوزه های مختلف سیطره انداخته است؛ نتایج بسیار شگفت انگیزی را بخصوص در عرصه های علمی، آزمایشگاهی، تولیدی و … بر جای گذاشته است.
برای نمونه می توان به مواد معدنی ای همچون اکسید منیزیم اشاره کرد که در اثر ترکیب با این فناوری فوق پیشرفته توانسته اند به شکل بروزتری در آیند.
در واقع این مواد در اثر ترکیب با با ذرات نانو، به نانو ذرات اکسید منیزیم تغییر شکل پیدا کرده و خواص و فواید ناشی از آن ها هم ارتقا یافته است.

اکنون موضوع مهمی که قصد پرداختن به آن را داریم؛ تعیین بهترین روش سنتز نانو اکسید منیزیم می باشد.
به عبارتی می توان گفت که نانو اکسید منیزیم به جهت پیدا کردن عملکردی به مراتب بهتر و قوی تر، مورد سنتز قرار گرفته و در نتیجه برای کاربردهای مختلف آماده می گردد.
باید اضافه کرد که روش سنتز این ذرات نانو باعث می شود تا در برابر انواع خوردگی ها به عنوان یک ماده بازدارنده و دفع کننده عمل کنند.

حال در تشریح بهترین روش سنتز این مواد می توان گزینه های زیر را جهت درک و تفهیم آسان تر نام برد که تقاضا داریم به آن‌ها توجه داشته باشید:

 • از مرسوم ترین روش ها برای این کار، روش همرسوبی است که در آن منیزیم با استفاده از آسیا کاری و موج فراصوت سنتز شده است.
 • در آخر برای انجام بررسی های لازم و کنترل کیفیت نمونه‌ی سنتز شده، از آزمونی به نام TNB استفاده می کنند.

قابل ذکر است منیزیم هایی که به روش گفته شده مورد سنتز قرار می گیرند؛ در مقایسه با سایر بازدارنده های دیگر در صنعت، قابلیت تجزیه پذیری به جهت زیست محیطی را داشته و موادی که برای سنتز آن مورد کاربرد قرار می گیرند؛ قابلیت استفاده با خلوص صنعتی را خواهند داشت.

مهمترین کاربرد نانو ذرات اکسید منیزیم

نانو ذرات اکسید منیزیم که تبدیل به بهترین و خالص ترین مواد معدنی موجود گشته و به عنوان ماده نسوز شناخته شده اند؛ از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار می باشند.
یعنی از این نانو ذرات جدید و توسعه یافته که به شکل پودر نانو اکسید منیزیم قابل مشاهده هستند؛ در چنین حوزه ها و زمینه هایی استفاده به عمل می آید:

 • این ذرات در مواد شیمیایی خام به عنوان چسب و ماده افزودنی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.
 • از آن ها در صنایعی که تحت عنوان صنعت امواج رادیویی فعالیت دارند؛ کاربرد گسترده ای به عمل می آید.
 • از مهم ترین ذرات مورد استفاده در صنایع الکترونیکی به شمار آمده و برای تولید بسیاری از قطعات الکترونیکی مورد استفاده واقع می شوند.
 • این مواد می توانند در جایگاه ماده عایق الکتریکی ظاهر شده و در نتیجه برای ساخت انواع الکترود میله ای و صفحه ای، انواع کانال های عایق و انواعی از ذوب کننده ها مورد کاربرد قرار گیرند.
 • از نانو ذرات منیزیم در تولید الیاف و مواد نسوز، بیشترین استفاده ها را خواهند برد.
 • همچنین از این مواد بسیار کاربردی به عنوان عامل آنتی استاتیک نیز بهره بسیاری را می برند.

هر یک از این کاربردها اشاره به درجه اهمیت و ضرورت بسیار بالای نانو ذرات منیزیم داشته که همین موضوع باعث رواج عرضه‌ی آن ها از سوی تولید کنندگان مواد معدنی شده است.

فروش پودر نانو ذرات اکسید منیزیم

فروش پودر نانو ذرات اکسید منیزیم

همانطور که گفته شد؛ پودر نانو منیزیم اشاره به شکل اصلی نانو ذرات اکسید منیزیم داشته و این ماده از گاف نواری پهنی برخوردار می باشد.
علاوه بر این باید عنوان داشت که ماده معدنی مورد نظر دو ویژگی بسیار شاخص را در خود جای داده است که اگر بخواهیم آن‌ها را نام ببریم؛ شامل موارد زیر خواهند شد:

 1. پودر نانو ذرات اکسید از قابلیت رسانش گرمایی فوق العاده زیادی برخوردار می باشد.
 2. همچنین این پودر، رسانش الکتریکی بسیار کمی را هم از خود بروز داده است.

با توجه به همین ویژگی ها و مزایای بسیار زیاد دیگر از این ماده است که اکنون فروش نانو اکسید منیزیم بیش از هر ماده معدنی دیگری بیش از پیش انجام گرفته است.
البته غیر از این خصوصیات، عامل دیگری که بر افزایش فروش پودر نانو ذرات منیزیم تاثیر گذاشته است؛ نرخ مناسب این محصول می باشد که در نتیجه آمادگی خرید را در همه خریداران به وجود آورده است.

خوب است در کنار موضوعات ذکر شده؛ نکاتی را هم در رابطه با این پودر جهت افزایش ایمنی های لازم برای خرید و استفاده‌ی آن بیان نماییم که عبارتند از:

 • این پودر را باید با احتیاط زیاد حمل کرد که گرد و غبار از آن ساطع نشود.
 • اگر گرد و غباری از این پودر را دیدید؛ از حمل آن اجتناب نمایید.
 • همچنین غلظت زیادی که در اثر گرد و غبار ناشی از این پودر به وجود می آید را به هیچ وجه نباید استشمام کرد.
 • اگر هم ناچار به استشمام آن شدید؛ بهتر است این کار در یک محیط کاملاً باز انجام بگیرد.
 • اگر این پودر با پوست دست تماس مستقیم پیدا کرد؛ بلافاصله دست را با آب و مواد شوینده بشورید.

بررسی کارایی نانو ذرات اکسید منیزیم

در بررسی کارایی نانو اکسید منیزیم باید گفت که این محصول بسیار پر بازده و اثرگذار از کارایی بسیار زود هنگام و یا سریعی برخوردار می باشد.
یعنی با استفاده از آن می توان هر اقدام وابسته به آن را در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت انجام داد.
از نگاهی دیگر باید گفت کارایی نانو ذرات منیزیم که به جهت ساختار و ترکیبات قوی آن حاصل گشته است؛ باعث تولید محصولاتی با خصوصیات مکانیکی عالی و کیفیت و ظاهری مناسب خواهد شد.
این ها همه از نتایج بسیار خوبی است که از کارایی ها و تاثیرات بسیار بالای این ماده به وقوع پیوسته و در حوزه های مختلف آن را تبدیل به ماده ای مفید و سازنده نموده است.
اما برای اینکه کارایی، کیفیت و ظاهر این ماده به خوبی حفظ شده و در نهایت بتوان آن را مورد استفاده های فراوان قرار داد؛ نیاز است که در ظرفی کاملاً دربسته و مکانی که مجهز به تهویه ایده آل می باشد؛ نگهداری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *