کود نانو NPK

کود نانو npk ترکیبی ازعناصر مختلفی چون پتاسیم، نیتروژن، فسفر می باشد. کود نانو npk به دلیل داشتن ترکیبات مفید دارای مزایای بسیار عالی برای کشت های کشاورزان، باغداران، زراعت کاران مناسب بوده و سود خوبی را از برداشت محصول عاید شان می گردد.

کود نانو NPK

کود نانو npk ترکیبی

کود نانو npk ترکیبی دارای بالاترین عناصر ریزمغذی می باشند که به شکل کلات غنی شده درآمده اند. کود نانو npk به علت داشتن درصد خلوص بالا می توان در آب حل شود. همچنین به صورت آبیاری و محلول پاشی استفاده می گردد.

این کودها از هرگونه کلر وسدیم عاری می باشد و برای انواع خاک ها به خصوص خاک شور مناسب است. کود نانو npk درافزایش فرآیند فتوسنتز تاثیرگذاراست به طوری که موجب افزایش ویژگی‌های فیزیکی، بیولوژیکی، شیمیایی پیشرفت سیستم ریشه گیاه را در بر دارد.

کود نانو NPK

ترکیبات کود نانو npk ترکیبی

کود نانو npk ترکیبی شامل ترکیب:  N نیتروژن، P فسفر، k پتاسیم می باشد.

فاکتورهای حیاتی کود نانو npk ترکیبی برای رشد گیاه

ازآنجایی که باکتریها دارای ماهیت زنده بودن را دارند باید محتویات به داخل خاک فرو رفته تا بتوانند عملکرد خود را شروع کنند. همانطورکه کشاورزان، باغداران و زراعتکاران زحمتکش مستحضر هستند برای بقایای گیاهی برخی فاکتورها بسیار حیاتی و مهم است. فاکتورهای حیاتی برای رشد گیاه شامل اکسیژن، رطوبت، نور خورشید و کود دهی شامل می شود. یکی از اصلی ترین و مهمترین عناصری که برای یک گیاه مناسب است و دارای مصرف بالایی می باشد npk ها هستند.

کود نانو NPK

انواع فاکتورهای حیاتی کود نانو npk ترکیبی برای رشد گیاه

فاکتورN : فاکتور N نیتروژن می باشد، یکی از عناصر مهم از عنصر های ضروری کلروفیل است که برای  فتوسنتز گیاه بسیار حائز اهمیت می باشد. نیتروژن باعث رشد هرچه بهتر و بیشتر رشد رویشی گیاه می گردد. به بیان دیگر می توان گفت: یکی از نقشهای بسیار مهم عنصر نیتروژن، به رشد و تمایز سلولی، عملیات مهم و اصلی ساخت و تولید، استخراج و سنتز پروتئین ها می باشد، همچنین تشکیل شدن ریشه و پیشرفت و توسعه آنها در گیاه را شامل می گردد. درکلام آخر عملکرد گیاه به عنصر نیتروژن وابستگی دارد.

فاکتورk: فاکتور k پتاسیم می باشد. در مقابل آفات و بیماریها به گیاه مقاومت می بخشد. در واقع مشوق خوبی برای رشد گیاه محسوب می گردد. باعث می شود ساقه گیاه مستحکم و قوی گردد. همچنین مواد مغذی به سهولت از طریق ریشه گیاه به ساقه ها و برگ ها نقل وانتقال بهتر را داشته باشند.

فاکتورP: فاکتور P فسفرمی باشد که از فسفات آمده است. جالب است بدانید حدود 1.4 مواد مغذی که در خاک موجود می باشد توسط گیاه استفاده می گردد. ماده اصلی و مهم غشای سلولی فسفات می باشد که به عنوان منبع پتانسیل گیاه محسوب می گردد. فسفات در رشد بیشتر و بهتر گیاه و همچنین وظیفه آن توسعه و پیشرفت ریشه گیاه را به عهده دارد.

کود نانو NPK

NPK مزایای استفاده ازکود نانو

  • کیفیت بسیار بالای را دارا می باشد.
  • حاوی مواد ریزمغذی و آمینو اسیدها می باشد.
  • فرآیند فتوسنتز در گیاه را می افزاید.
  • باعث ایجاد محصولات با کیفیت تر و بیشتر می گردد.
  • میزان درصد عملکرد محصولات کشاورزی را به طرز خارق العاده ای افزایش می دهد.
  • کاملا در آب حل می گردد.
  • با رسیدگی مناسب و به موقع موجب ایجاد محصولات سالم و مغذی می‌گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *