کود نانو هویج

یکی از کودهای تقویتی رایج در بازار فروش نانو کود ها می باشد. نانو کودها برای هویج و محصولات مشابه استفاده شده اند و نتایج نشان می دهد کود نانو کیفیت محصول هویج را بسیار بالا می برد.

کود نانو هویج

ترکیبات کود نانو تقویتی مخصوص هویج

مس، منگنز، 20 نوع پروتئین هیدرولیز شده، بور، ترکیبات شلاته کننده(کلاته کننده)، گوگرد، آهن، منیزیم، فسفر، کلسیم، اسید هومیک و اسید فولویک، ویتامین ها، مولیبدن، پتاسیم، کبالت، روی، سیلیس، منگنز، اسیدهای آمینه

محصول هویج

هویج گیاهی دو ساله است در خانواده چتریان قرار دارد. هویج در مناطقی که دارای زمستان معتدل و نسبتاً گرم باشد مانند جنوب ایران کاشته می‌شود. و  همچنین در مناطق سردسیر در فصل بهار بعد از سرما و یخبندان کشت می‌گردد. هویج با هر اقلیم آب و هوایی سازگار بوده و در تمامی خاکها می روید. به خصوص خاک هایی که زهکشی خوبی داشته باشند مخصوصاً در خاکهای هوموسی سبک مانند لومی شنی و عمیق کاشت می شود. علاوه بر خاک باید برای تامین مواد ریز مغذی از کودی که به خوبی امتحان خود را پس داده باشند مانند کود نانو هویج استفاده گردد.

هویج از لحاظ رنگ و شکل

  • هویج از لحاظ رنگ:  نارنجی، قرمز، زرد، بنفش دسته بندی می گردد.
  • هویج از لحاظ شکل:  توپ گلفی، مخروطی شکل، استوانه ای شکل دسته بندی می گردد.

کود نانو هویج

مزیت های استفاده از کود نانو تقویتی مخصوص هویج

  • رنگ هویج بسیار شاداب و دارای داخلی گوشتی (مانع از پوکی محصول هویج می گردد).
  • 70% میزان مصرف کود های شیمیایی را می کاهد.
  • در فرآیند فتوسنتز گیاه تاثیر بسزایی دارد به طوری که موجب تقویت ریشه و رشد گیاه می گردد.
  • از آنجایی که دارای فرمولاسیون ویژه می باشد مانع از بیماریها و آفات هایی چون ( مگس، کرم، زردی آستر، پوسیدگی) می‌شود.
  • کود نانو هویج با وجود باکتری های مفیدی که دارد به صورت میکرو کپسوله شده در نوع هیدروژل قرار گرفته است که این امر موجب می‌شود تا عوامل زیست محیطی ناخوشایند و نامطلوب است بر روی باکتری اثر نگذارد.
  • بازار پسندی بودن آن موجب خرید بیشتر و در نهایت سود بیشتری عاید کشاورزان و فروشنده محصول هویج می گردد.
  • این نانو کود علاوه بر اینکه برای محصول هویج کاربرد دارد در محصولاتی چون تربچه  و چغندر قابل استفاده است.

کود نانو هویج

روش استفاده از کود نانو تقویتی مخصوص هویج

1) آبیاری  2) محلول پاشی

در روش محلول پاشی مقدار پیشنهادی 1 الی 2 لیتر از کود نانوهویج به ازای هر هکتار که نسبت آن 2 در 1000 لیتر باشد را به مخزنی که داخل آن آب ذخیره شده و بعد از اینکه کاملا درهم شد، مخلوط حاصله را بدون اتلاف وقت به صورت محلول پاشی بر روی تمام اندام ها و برگهای محصول هویج آغشته کنید.

روش آبیاری مقدار پیشنهادی 1 الی 2 لیتراز کود نانو هویج به ازای هر هکتار را به مخزنی که داخل آن آب ذخیره شده و بعد از اینکه کاملا یکنواخت شد می‌توان مخلوط را برای محصول هویج آبیاری نمود.

کود نانو هویج

بهترین زمان استفاده از کود نانو تقویتی مخصوص هویج

مناسب ترین زمان محلول پاشی برای محصول هویج قبل از این که آفتاب طلوع داشته باشد و یا اینکه در هنگام عصر و غروب انجام گردد. لازم به ذکر می باشد که در برابر اشعه ماورا بنفش خورشیدی باکتری ها حساس هستند پس از قرار دادن آنها در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب ورزید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *