کود نانو گندم

تمایل به خرید کود نانو به دلیل ارگانیک بودن آن در بین کشاورزان بسیار زیاد است. قیمت خرید کود نانو ارگانیک گندم نسبت به ارزش افزوده ایی که برای محصول دارد بسیار پایین است.همانطورکه میدانید گندم و جو ازاصلی‌ترین مواد غذایی روزانه افراد جامعه در جهان می باشد تولید سالانه گندم و جو در جهان نسبت به سایرغلات بسیار بیشتراست. گندم وجود یک محصول استراتژیک است اگر بتوان درآن به خود کفایی برسیم چون یک ماده ایی است که مصرف همگانی دارد و از خروج ارز بالا ممانعت می شود.

کود نانو گندم

ترکیبات کود نانو ارگانیک گندم و جو

ترکیبات کلاته کننده( شلاته کننده)، مولیبدن، فسفر، اسید هومیک و اسید فولویک، روی، کبالت، منیزیم، سیلیس، ۲۰ نوع پروتئین هیدرو لیز شده، گوگرد، ویتامین ها، کلسیم، مس، منگنز، اسیدهای آمینه، آهن، بور، پتاسیم

نانو کود ارگانیک گندم و جو به دلیل داشتن عناصر ریز مغذی از نانوذرات این توانایی را دارد تا مواد مورد نیاز گیاه را از مواد موجودی که در خاک و هوا، منابع طبیعی است تامین نماید. همچنین با استفاده ازنانو کود ارگانیک گندم و جو می توان در تمام اقلیم های آب و هوایی درشرایط مساعد و نامساعد تنش های مختلفی از جمله گرما، سرما، کم آبی، شوری خاک و آب را توسط زراعت کاران گندم و جو با بهترین بازدهی از محصول خود داشته باشند.

کود نانو گندم

مزیت های استفاده از کود نانو ارگانیک گندم و جو

  • ارگانو فسفره زمین را از زمین های کشاورزی کنار میزند با وجود اینکه دارای یکسری باکتری های مفید می باشد.
  • منابع ریز مغذی خاک را محافظت کرده و پایدارتر نیز می نماید.
  • استفاده از کودهای شیمیایی و تا 70%  کاهش می دهد.
  • مانع از ریزش ساقه ها در هنگام برداشت محصول گندم و جو توسط کمباین و یا کشاورزان می شود.
  • رشد گیاه گندم و جو را تقویت می کند.
  • فرایند فتوسنتز را می افزاید.
  • افزایش حجم محصول گندم و جو از نظر کمیت و کیفیت
  • میزان قدرت جوانه زنی را افزایش می دهد.
  • بارور شدن گیاه را به طرز باورنکردنی افزایش می‌دهد.

کود نانو گندم

روش مصرف کود نانو ارگانیک گندم و جو

مصرف کود نانو ارگانیک گندم و جو انجام می گیرد: 1)  آبیاری کردن محصولات   2) بذرمال نمودن  3) محلول پاشی

دستور مصرف  کود نانو ارگانیک گندم و جو

میزان مصرف کود نانو ارگانیک به همراه آبیاری کردن محصولات گندم وجو به ازای هر هکتار ۱ الی ۲ لیتر می توان به کار برد.

در روش بذر مال  نمودن گندم و جو ( آغشته نمودن بذر به نانو کود ارگانیک ) به این صورت است که مقدار پیشنهاد شده از کود را بر روی گندم و جوی مورد نیاز برای 1 هکتار از مزرعه زراعی به طور یکنواخت اسپری نمود و پس از اینکه بذر در محیط ساقه  خشک شود اقدام به کاشت بذر در زمین کشاورزی نمایید. بذر مال کردن ۱ لیتر از کود نانو ارگانیک ها در ۲۰۰ کیلوگرم بذر اسپری  می گردد.

در روش محلول پاشی ( به اصطلاح سم پاشی) نانو کود مقدار پیشنهاد شده برای محصول گندم جو به نسبت ۲ در هزار در مخزن ذخیره شده از آب اضافه  نموده و سپس پس از همزدن و یکنواخت شدن بلافاصله بر روی تمام برگها و اندامها  محلول پاشی گردد.

زمان مصرف کود نانو ارگانیک گندم و جو

بهترین زمان استفاده از کود نانو ارگانیک  گندم و جو در مزرعه زراعی قبل از طلوع آفتاب و یا اینکه در زمان عصر وغروب انجام شود. همانطور که میدانید باکتری ها در برابر تابش اشعه ماورا بنفش خورشیدی بسیار حساس هستند و باید از قرار دادن آنها در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب شود. زمان استفاده از نانو کود ارگانیک گندم و جو درهر موقع از سال امکانپذیر می باشد. در صورت نیاز مجدد به استفاده از نانو کود ارگانیک گندم و جو  باشد پس از اولین مصرف  ۱ الی ۲ لیتر تکرار شود.

منبع: محصولات نانو ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *