کود نانو پنبه

کود نانو ویژه پنبه در منطقه های نیمه خشک، گرم و خشک کشت می‌گردد و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد به همین باب فروش آن بیشتر است. قیمت فروش کود نانو پنبه در برابر ارزش افزوده آن خیلی کم است.

کود نانو پنبه

ترکیبات کود نانو پنبه

سیلیس، مس، اسیدهای آمینه، فسفر، روی، مولیبدن، گوگرد، ترکیبات کلاته کننده (شلاته کننده)، منگنز، 20 نوع پروتئین هیدرولیز شده، اسیدفولویک و اسید هومیک، منیزیم، بور، کبالت، پتاسیم، ویتامین ها، کلسیم، آهن

پنبه به خاطر ارزش تجاری و اقتصادی بالایی که دارد در دنیا به طلای سفید معروف است. پنبه گیاهی نور پسند و گرما دوست است و یکی از موارد مهم در مورد آن نیازش به آفتاب و آب کافی می باشد. پنبه با حرارت زیاد خیلی سریع به  گلدهی میرسد پس فرایند فتوسنتز و رسیدن عناصر مفید ریز مغذی به شاخه‌های جانبی آن خیلی حائز اهمیت است. در غیر این صورت باعث اثرات منفی از جمله ریزش گل و قوزه می شود. سازگاری با خاکهایی دارد که دارای عمق زیاد و حاصلخیز است. خاک‌های شنی رسی و هوموسی محبوبترین خاک برای گیاه پنبه است.پنبه در تهیه خوراک دام، روغن، صنعت نساجی و پوشاک نقش مهمی دارد.

کود نانو پنبه

مزیتهای استفاده از کود نانو ویژه پنبه

  • به خاطر فرمولاسیون خاصی که دارد از آفت ها، امراض و حشرات در کشت پنبه به طرز فوق‌العاده ایی می کاهد.
  • کود نانو پنبه می‌تواند نقش بسیار اساسی در فرایند فتوسنتز انجام دهد و موجب افزایش آن گردد.
  • استفاده از کود نانو پنبه مصرف کود شیمیایی را به میزان 70%  می کاهد.
  • در میزان باروری گیاه پنبه  و میزان حجم گلهای پنبه تاثیر بسزایی دارد و موجب افزایش آن می گردد.
  • میزان حاصلخیزی، باروری خاک را حفظ کرده و موجب توسعه بیشتر گیاه پنبه می شود.
  • کود نانو پنبه رشد ریشه گیاه پنبه را تقویت می کند.
  • نانو کود پنبه میزان جوانه زدن گیاه پنبه را می افزاید.

کود نانو پنبه

روش استفاده از کود نانو پنبه

روش مصرف کود نانو پنبه به 2 صورت مورد استفاده کشاورزان قرار می گیرد:  1)  آبیاری   2 ) محلول پاشی

 میزان مصرف کود نانو پنبه

در روش های آبیاری محصول پنبه باید به ازای هر هکتار در حدود 2 الی 3  لیتر از کود نانو ویژه پنبه در هنگام آبیاری همراه با آب می توان استفاده کرد.

روش محلول پاشی محصول پنبه مقدار پیشنهادی از کود نانو پنبه به نسبت 2 در 1000  لیتر به محل ذخیره آب (مخزن) اضافه کرده و پس از درهم و یک نواخت شدن بلافاصله باید مخلوط را به صورت محلول پاشی و یا به صورت آبیاری مورد استفاده محصول کشت پنبه قرار داد به طوری که تمام اندام ها و برگهای گیاه پنبه  آغشته به کود نانو پنبه شوند.

کود نانو پنبه

بهترین زمان مصرف نانو کود پنبه

بهترین زمان مصرف نانو کود پنبه در تمام فصول سال به غیر از فصل سرما می توان به کار برد. در صورتی که نیاز به استفاده مجدد شد باید یک ماه از اولین مصرف نانو کود پنبه گذاشته باشد و مقدار آن باید 1 الی 2 لیتر بیشتر نشود. زمان مصرف نانو کود پنبه روش محلول پاشی مزرعه باید قبل از زمان های طلوع کردن آفتاب، غروب و یا عصر آن باشد زیرا در برابر اشعه ماورا بنفش باکتری ها بی نهایت به تابش آفتاب حساس هستند با این تفاسیر از قرار دادن آن در معرض آفتاب جددا خودداری کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *