کود نانو سبزی و صیفی

کود نانو بیولوژیک سبزی و صیفی یک ترکیبی است بسیار قدرتمند که تمام نیازهای بهداشتی و رشد را فراهم می کند.  کود نانو بیولوژیک دارای خصوصیات ذاتی منحصر به فردی می باشد از جمله این که مقاومت آنها در برابر خوردگی، مستحکم بودن، رنگ با دیگر کودهای غیرنانویی متفاوت است.

کود نانو سبزی و صیفی

 ترکیبات کود نانو بیولوژیک سبزی و صیفی

روی، مولیبدن، اسید فولویک واسید هومیک، گوگرد، ترکیبات شلاته کننده(ترکیبات کلاته کننده)، مس،پتاسیم، ویتامین ها، کلسیم، سیلیس، منگنز، فسفر، کبالت، 20 نوع پروتئین هیدرولیز شده، اسیدهای آمینه، آهن، منیزیم، بور

کود نانو سبزی و سیفی برای محصولات زیر قابل استفاده است.

  • صیفی جات همانند: هندوانه، پیاز،سیب زمینی، گوجه
  • سبزی جات همانند: فلفل، اسفناج، باقله سبز، بامیه، لوبیاسبز، انواع کلم و کاهو، بادمجان،کدو
  • سبزی جات ساقه ایی: کرفس، کاهوی مارچوبه، کلم قمری، کنگرفرنگی خاردار
  • سبزیجات ریشه ایی: سیر موسیر، تربچه، چغندر لبوئی

از آنجایی که ترکیبات به کار گرفته شده در کود نانو بیولوژیک  صیفی و سبزیجات بسیار حائز اهمیت و حیاتی برای سلامت و زندگی گیاهان می باشد مطمئناً در قبال آن نیز برای انسانها و دام ها چنین است به طوری که با استفاده از این سبزیجات و صیفی جات نقش بسیار مهمی در سلامت آنها دارد.

کود نانو سبزی و صیفی

مزیت های استفاده ازکود نانو بیولوژیک سبزی و صیفی

استفاده از کود نانو بیولوژیک سبزی و صیفی میزان استفاده ازکود های شیمیایی ازته و فسفاته را تا  70% می کاهد.

با به کارگیری کود نانو ارگانیک سبزی و صیفی موجب ازدیاد فرایند فتوسنتز گردیده که این امر در رشد ریشه و تقویت آن حائز اهمیت است و در پی آن میزان توانایی گیاه برای زبان زدن و باز شدن در سطح عالی انجام می گیرد.

کود نانو بیولوژیک سبزی جات وصیفی دارای یکسری از باکتریهای مفیدی است که  در نوع هیدروژل به صورت میکروکپسوله  شده قرار دارد که این امر باعث شد تا عوامل نامطلوب و ناخوشایند زیست ‌محیطی بر روی باکتری ها اثر نداشته باشد.

فرمولاسیون خاصی که نانو کود بیولوژیک سبزی و صیفی جات دارد کاهش چشمگیری در میزان حشرات و آفت ها داشته است.

به دلیل وجود باکتری های مفید در کود نانو بیولوژیک سبزی و صیفی است که می توان در تمام شرایط و اقلیم های آب و هوایی  مختلف کشور از جمله تنشهایی چون سرما، گرما، خشکسالی،  شوری خاک و آب،  کم آبی  آنرا به کار برد.

این نانو کود علاوه بر استفاده برای سبزی و صیفی در گیاهان دارویی و توت فرنگی نیز قابل استفاده میباشد.

استفاده ازاین کود نانو بیولوژیک درکشتهای هیدروپونیک خواهان زیادی دارد زیرا امتحان خود را در طی سال های  متوالی به درستی پس داده است.

کود نانو سبزی و صیفی

روش استفاده کود نانو سبزی وصیفی

استفاده از کود نانو بیولوژیک سبزی و صیفی به 2 روش انجام می گیرد:

1)  آبیاری    2)  محلول پاشی

دستور مصرف نانو کود بیولوژیک سبزی و صیفی

میزان مصرف  نانو کود بیولوژیک در هنگام آبیاری کردن محصولات از جمله سبزی و صیفی به ازای هر هکتار از زمین در حدود 1 الی 2  لیتر می توان در یک مخزن حاوی آب اضافه کرده و پس از مخلوط کردن و یکنواخت شدن می‌توان به کار برد.

میزان مصرف نانو کود بیولوژیک

در هنگام محلول پاشی محصولات از جمله سبزی و صیفی مقدار پیشنهادی را به نسبت ۲ در 1000 به مخزن حاوی آب اضافه کرده  پس از مخلوط کردن و یکنواخت شدن،  به صورت محلول پاشی بلافاصله بر روی تمام اندام ها و برگ های  محصولات آغشته می کنیم.

کود نانو سبزی و صیفی

بهترین زمان مصرف نانو کود بیولوژیک سبزی و صیفی

بهترین زمان مصرف نانو کود بیولوژیک سبزی و صیفی در تمام فصول سال و هرموقع از سال قابل استفاده می باشد در صورتیکه نیاز به مصرف مجدد باشد باید از اولین مصرف دو هفته گذشته باشد و در حدود ۱ الی ۲ لیتر به ازای هر هکتار دوباره مقدار مصرف  تکرار گردد.

نکته قابل توجه این است که درمزرعه بهترین زمان برای محلول پاشی پیش از طلوع خورشید یا در هنگام غروب و یا عصر می باشد. همانطور که  مطلع هستید در برابر اشعه ماورا بنفش باکتریها حساسیت زیادی نشان می دهند بنابراین از قرار دادن نانو کود در برابر اشعه مستقیم نور خورشید باید اجتناب گردد.

منبع: محصولات نانو ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *