کود نانو کلات پتاسیم

کود نانو کلات پتاسیم برای مرحله زایشی یک عنصر ضروری است. نانو کود کلاته پتاسیم تولید شرکت های ایرانی با قیمت کارخانه و ارسال سراسری. خرید آنلاین کود نانو کلات پتاسیم.

کود نانو کلات پتاسیم

ضرورت استفاده از کود نانو در کشاورزی مدرن

افزایش جمعیت باعث شده نیاز به مواد غذایی روز به روز بیشتر شود. کشورها برای تامین مواد غذایی مورد نیاز مردم خود باید از منابع آّب و خاک موجود بهترین استفاده و بهره وری را ببرند. برای اینکار کشاورزی مدرن کمک شایانی می کند. البته در کشاورزی باید از محصولاتی استفاده کرد که سلامت جامعه را به خطر نیندازد. کودهای نانو تکنولوژی در انواع مختلف تولید می شوند. تقریبا در تولید تمام کودهای نانو از روش های ارگانیک و زیستی استفاده می شود.

محلول پاشی کود نانو کلات پتاسیم

پتاسیم یکی از عناصر مهم و ضروری برای رشد گیاهان است. این عنصر در مراحلی زایش بسیار تاثیر گذار است. برای مثال پتاسیم با حفظ پتانسیل آب گیاه و کمک به جذب آب توسط گندم به رشد آن کمک می کند. کلات پتاسیم را می توان به دو روش خاکی و محلول پاشی استفاده کرد. محلول پاشی نانو کلات پتاسیم در مراحل مختلف پنجه زنی و ساقه دهی انجام می شود.

کود نانو پتاسیم

مزایای کود نانو پتاسیم

از مزیت های نانو کود کلات پتاسیم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مقاومت گیاهان به بیماری هایی که از خاک بوجود می آیند افزایش می یابد.
  • مقاومت گیاه در برابر سفیدک ها یا بیماری های هوازی بیشتر می شود.
  • در خاک شور مقاومتر می شوند.
  • تولید در هکتار بیشتر می شود.

روش و مقدار مصرف نانو کود کلات پتاسیم

معمولا پتاسیم را به صورت محلول پاشی یا آبیاری استفاده می کنند. برای اینکار کود نانو را با 100 یا 200 لیتر آب مخلوط می کنند و همراه آب آبیاری در زمین رها می کنند.
در روش محلول پاشی به ازای 1000 لیتر آب 2 کیلو کود نانو پودری را به شاخ و برگ درختان می پاشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *