کود نانو ذرت

کود نانو ذرت یک محصول ارگانیک است که با ترکیب خاصی در ایران تولید می شود. شرکت ها آن را به صورتی تولید می کنند که برای آفتابگردان نیز می‌توان به کار برد. در این مطلب مزایا و ترکیبات نانو کود ذرت بررسی  می‌شود.

کود نانو ذرت

ترکیبات کود نانو ارگانیک مخصوص ذرت

سیلیس، مس، کلسیم، فسفر،20 نوع پروتئین هیدرولیز شده، ویتامین ها، کبالت، بور، اسید فولویک و اسید هومیک، پتاسیم، منیزیم، روی، ترکیبات شلاته کننده (کلاته کننده)، آهن، منگنز، مولیبدن، اسیدهای آمینه، گوگرد

در کشور ایران ظرفیت بسیار بالایی برای کشت ذرت وجود دارد و اراضی زیادی را به خود اختصاص داده است. به همین جهت علاوه بر استفاده از بهترین بذر برای کشت ذرت، می توان تغذیه مناسبی را برای کشت محصول ذرت تهیه نمود که موجب رفع کمبود های رایج شود و در نهایت بهره وری بیشتر حاصل گردد. این از طریق عناصر موجود در کود نانو ارگانیک مخصوص ذرت امکان پذیر می باشد.

کود نانو ذرت

مزیت های استفاده از کود نانو ارگانیک مخصوص ذرت

 • نانو کود ارگانیک ذرت در تمام شرایط آب و هوایی سازگاری دارد به طوری که می تواند در شرایط نامساعد از جمله خشکسالی، کم آبی، بی آبی،  سرما، گرما و برای انواع خاک و آب به راحتی سازگار داشته باشد.
 • با استفاده از کود نانو ارگانیک مخصوص ذرت می توان 70%  از مصرف کودهای شیمیایی را کاهش داد.
 • با استفاده از کود نانو ارگانیک ذرت به دلیل طبیعی بودن عناصر به کار گرفته شده علاوه بر سلامتی بخشیدن به گیاه، دام ها می تواند سلامتی را به انسانها نیز هدیه نماید.
 • نانو کود ارگانیک مخصوص ذرت رشد ریشه گیاهان را تقویت میکند.
 • نانو کود ارگانیک ذرت فرایند فتوسنتز را بیش از پیش می افزاید و باعث باروری هر چه بهتر و بیشتر محصول می گردد و در نهایت کود نانو ارگانیک ذرت موجب افزایش محصول می شود.
 • نانو کود ارگانیک ذرت از پوسیدگی و کچلی دانه های ذرت ممانعت به عمل می آورد.
 • نانو کود ارگانیک مخصوص ذرت موجب حاصلخیزی خاک میگردد.
 • کود نانو ارگانیک مخصوص ذرت مانع از امراض قارچی در دانه های ذرت می گردد.
 • کود نانو ارگانیک مخصوص ذرت وزن گرفتن از دانه های محصول ذرت می گردد.
 • کود نانود ارگانیک ذرت موجب افزایش تعداد دانه ها، دانه بندی کامل و افزایش تناژ محصول ذرت می شود.
 • کود نانو ذرات بر ارتفاع قطر ساقه ها و بوته های ذرت تاثیر می‌گذارد.
 • کود نانو ذرت بر رشد برگ ها متاثر بوده و موجب پهن تر بودن، ضخیم تر شدن و بلندی آنها می‌گردد.
 • نانو کود ارگانیک مخصوص ذرت موجب افزایش عملکرد و در نتیجه موجب افزایش کمیت و کیفیت محصول می گردد.

کود نانو ذرت

روش استفاده از کود نانو ارگانیک مخصوص ذرت

روش مصرف کود نانو ارگانیک ذرت به 2 صورت مورد استفاده کشاورزان قرار می گیرد:

1)محلول پاشی 2) بذر مال

در روش محلول پاشی 1 الی 2 لیتر عنوان مقدار پیشنهاد شده برای ذرت از کود نانو ارگانیک ذرت استفاده شود یا به نسبت ۲ در 1000 لیتر به مخزن آب اضافه کرده و بعد از اینکه کاملا مخلوط یکنواخت گردید باید بلافاصله محلول را به صورت پاشیدن بر روی محصول ذرت و آفتابگردان صورت بگیرد به طوری که تمام اندام ها و برگها آغشته به محلول گردد.

در روش بذرمان  نمودن محصول 1 الی ۲ لیتر مقدار پیشنهاد شده برای ذرت از کود نانو ارگانیک ذرت بر روی بذر به صورت یکنواخت برای هر هکتار از مزرعه ذرت اسپری نموده و بعد از اینکه در محیط خشک گردید، به کاشت محصول ذرت اقدام می نماییم.

بهترین زمان مصرف کود نانو ارگانیک مخصوص ذرت

مناسب ترین زمان مصرف کود نانو ارگانیک ذرت به صورت محلول پاشی قبل از طلوع آفتاب می باشد و یا اینکه در زمان غروب عصر انجام گردد. از آنجایی که در برابر اشعه ماورا بنفش آفتاب، باکتری ها بی نهایت حساس هستند پس باید در برابر قرار دادن مستقیم با آفتاب جددا خودداری نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *