کود نانو انگور

کود نانو انگور به صورت ارگانیک، با به کارگیری کشاورزان در باغات توانسته امتحان خود را به خوبی پس دهد. کود نانو ارگانیک برای انگور با قیمت ارزان را می توانید از طریق سایت ما خریداری نمائید.

کود نانو انگور

نحوه و زمان کود نانو ارگانیک برای انگور

نحوه و زمان استفاده از کود نانو ارگانیک بسته به روش تولید و ترکیب کود نانو ارگانیک درهر شرکت دارد. بعضی از شرکتها نحوه مصرف کود نانو ارگانیک برای انگور را در فصل های مختلفی از سال از جمله فصل زمستان (یعنی قبل از اینکه گلدهی بوته ها وبیدار شدن آنها) تا زمانی که محصول برداشت گردد تدوین کرده اند. باغداران باید به این نکته توجه کنند که برای باغ انگورشان از چه نوع کود نانو ارگانیکی استفاده می کنند تا ثمردهی خوبی در برداشت میوه انگور راشته باشد.

ترکیبات کود نانو برای انگور

مولیبدن، گوگرد، سیلیس، اسیدفولویک و اسید هومیک، 20 نوع پروتئین هیدرولیز شده، کلسیم، منگنز، کبالت، روی، پتاسیم، ترکیبات کلاته کننده(شلاته کننده)، فسفر، مس، منگنز، آهن، ویتامین ها، بور، منیزیم، اسیدهای آمینه

کشاورزان برای رشد بهینه محصول انگورباید بستری مناسبی را فراهم آورند، از آنجایی که این بستر مناسب شامل عواملی چون خاک مناسب، شرایط آب وهوایی خوب، فضای کافی برای برگ و شاخ های درختان، آبیاری به موقع، هرس کردن و فرم دادن  به درختان می باشد و مهم ترین مرحله کود دهی به درختان انگور می گردد. با پیشرفت علم نوین و تکنولوژی روز دنیا بررسی هایی که توسط محققان انجام شده با استفاده از کود نانو ارگانیک برای انگور مزیت های بسیار زیادی را برای باغ های انگور حاصل شده است.

کود نانو انگور

مزیت های استفاده از کود نانو برای انگور

  • با استفاده از کود نانو برای انگور، مصرف کودهای شیمیایی فسفاته و ازته را تا سقف 70% کاهش می دهد.(حذف مصرف سموم شیمیایی)
  • درکود نانو ارگانیک باکتری های مفید که به صورت پوشش داراست در برمی گیرد.
  • با استفاده از کود نانو موجب بالا رفتن کیفیت و کمیت میوه انگور می شود.
  • کود نانو ارگانیک برای انگور باعث افزایش باروری و درنتیجه افزایش تناژ محصول می گردد.
  • نانو کود ارگانیک باعث افزایش چشمگیر محصول درختان انگورمی شود.
  • نانو کود برای انگورمنبع نیازغذایی گیاه را برطرف می کند یعنی عناصر مختلفی و ریز مغذی هایی برای رشد گیاه دارد که موجب جذب راحت عناصر توسط گیاه می شود.
  • کود نانو ارگانیک باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش گرما وسرما می شود.
  • کود نانو برای انگور به دلیل داشتن وجود ترکیبات مفید باعث کاهش 20% مصرف آب در کشت انگور( یعنی صرفه جویی در مصرف آب در هنگام آبیاری می گردد.)
  • نانو کود ارگانیک سبب می شود میوه انگورخوش طعم و بازار پسند بودن در بین خریداران گردد.
  • کود نانو فرآیند فتوسنتز را در گیاه می افزاید.

کود نانو انگور

روش استفاده از کود نانو برای انگور

مصرف استفاده از کود نانو برای انگور که به صورت کاملا بیولوژیک می باشد به 2 صورت انجام می گیرد. 1) آبیاری قطره ایی   2) محلول پاشی

در آبیاری قطره ایی 1 – 2 لیتر از کود نانو برای انگور را به ازای هر 100 اصله از درخت انگور (مقدار پیشنهاد شده)رابه مخزنی از آب که ذخیره شده اضافه کرده و بعد از اینکه کاملا درهم شد و به صورت یکنواخت درآمد، مخلوط به دست آمده از( آب و کود) را به صورت قطره ایی برای درختان انگور مورد استفاده قرار می گیرد.در محلول پاشی نیز به صورت 1 – 2  لیتررا به ازای هر اصله درخت انگور (مقدار پیشنهاد شده) به صورتی که نسبت آن 2 در 1000  باشد به مخزن از آب ذخیره شده است اضافه کنید و پس از هم زدن و یکدست شدن مخلوط به دست آمده از( آب و کود) را بلافاصله بردرختان انگور به صورت محلول پاشی انجام دهید به طوری که به تمام تنه درخت و تمام برگها با محلول شست و شو کامل گردد.

در صورتی که نیاز به استفاده مجدد است ازکود نانو برای محصول انگورشد، باغدار گرامی می تواند بعد از گذشت یک ماه از اولین مصرف به صورت آبیاری به میزان 1 الی 2 لیترازاین کود را به ازای هر 100  اصله از درخت انگور مجددا تکرار نمائید.

کود نانو انگور

بهترین زمان مصرف کود نانو ارگانیک برای انگور

مناسب ترین زمان مصرف کود نانو برای درختان انگورباید قبل ازاین که آفتاب طلوع کند و یا در زمانی که آفتاب نباشد مانند زمان غروب و عصر انجام گردد. لازم به ذکر است که باکتری ها در برابر اشعه ماورا بنفش حساس بوده‌اند پس بهتراست دربرابرتابش نورمستقیم خورشید ممانعت به عمل آید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *